Zabawa klockami może zapewnić Twoim pociechom rozrywkę na długie godziny. Warto więc je włączyć do codziennego użytku już od pierwszych lat życia. Jakie korzyści płyną z układania klocków? W jaki sposób z nich korzystać, by zabawa się nie znudziła? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Zaznajomienie z klockami powinno odbywać się już na wczesnym etapie rozwoju malucha. Aby jednak było ono owocne, niezbędne będzie przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest również dopasowanie rodzaju klocków do wieku i umiejętności malucha. Dlatego też dla kilkulatków dobrym wyborem będą drewniane klocki konstrukcyjne, które już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Decydując się na model o nieskomplikowanych kształtach i wyraźnych kolorach, możemy zapewnić długą zabawę swoim pociechom.
Zastosowanie klocków może być naprawdę szerokie. Świetnie sprawdzą się do tworzenia różnorodnych konstrukcji, które z wielką radością zostaną tworzone przez najmłodsze pociechy. Posłużyć mogą również do nauki liczenia, segregowania czy dopasowywania. Są również świetnym sposobem, który możemy wykorzystać przy nauce kolorów lub kształtów. W przypadku starszych dzieci sprawdzą się do tworzenia coraz bardziej skomplikowanych budowli. Zabawa ta doskonali wiele cech i umiejętności, takich jak: cierpliwość, opanowanie czy też dostrzeganie zależności przyczynowo- skutkowych. Jest to również doskonałe ćwiczenie rozwijające motorykę małą oraz logiczne myślenie.