Długi to w ostatnich czasach bardzo powszechny problem, który dotyka nie tylko małe i większe przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne. Jednym ze sposobów na wyjście z długów jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Kto może to zrobić? Jak się za to zabrać?
Pojęcie upadłości konsumenckiej zostało stworzone w polskim prawie w celu określenia osób, które przestały być wypłacalne. Dotyczy ono jedynie osób prywatnych, czyli takich, które nie są właścicielami żadnego typu firm ani przedsiębiorstw. Upadłość konsumencka oznacza, że nie są one wstanie w dalszym ciągu spłacać zaciągniętych dotychczas długów. O taki status należy wystąpić do sądu. Dużą rolę w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy odgrywa dobrze sformułowany wniosek. Jego napisanie warto powierzyć specjalistom.
Duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw posiada kancelaria. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pomaga w ponownym stanięciu na nogi osobom prywatnym. Sąd może zdecydować o umorzeniu części długów lub nawet całkowicie je zlikwidować. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół wniosku.
Już samo sporządzenie wniosku o upadłość konsumencką może przysporzyć nam kłopotów. Jak większość dokumentów, również ten wniosek wymaga określonego zbioru informacji oraz formuły zgodnej z wymogami sądu. Niewłaściwy wniosek zostanie odrzucony. Tym samym ogłoszenie upadłości konsumenckiej rozciągnie się w czasie. Mimo wszystko warto się postarać, gdyż jest to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się długów. Na https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/ można znaleźć więcej informacji.