Aktualna osiągnięcia stomatologii pozwalają uzupełniać ubytki zębowe na trzy sposoby: poprzez implanty, mosty oraz tradycyjne protezy. Z tych trzech metod najskuteczniejszą, najwygodniejszą i najwytrzymalszą są oczywiście implanty. Dla kogo są przeznaczone? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu? O tym wszystkim piszemy.
Na początek warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest implant. To sztuczny korzeń w formie tytanowej śrubki, która jest wkręcana w kość szczęki. Na tej śrubce dentysta odbudowuje utracony ząb.
Zabiegi implantologii są przeznaczone dla każdego, kto z jakieś przyczyny utracił jeden lub kilka zębów. Jeśli pacjent poszukuje wygody oraz chce postawić na rozwiązanie, które będzie mu służyło przez wiele lat, nie ma lepszego wyboru. Ponadto cały zabieg jest zupełnie bezbolesny przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia, więc ludzie obawiający się bólu również mogą być spokojni.
Jednak są również pewne przeciwwskazania. Na implant powinniśmy zdecydować się do 4 miesięcy po usunięciu zęba, bowiem im dłużej zwlekamy, tym trudniejszy będzie zabieg. Z kilku powodów, wśród których możemy wymienić m.in. miejscowe zanikanie kości szczęki czy przesuwanie się pozostałych zębów w stronę luki. Ponadto istnieją pewne przeciwwskazania bezwzględne, takie jak choroby (cukrzyca, choroby krwi lub choroby układowe), ciąża, przebyta radioterapia itp. Więcej szczegółów na temat zabiegu i implantów znajdziemy m.in. na poszczególnej stronie https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/implanty-warszawa/.