Polecamy

Jakie korzyści można odnieść biorąc samochód w leasing?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to umowa, zgodnie z którą leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania przez ustalony czas z określonych dóbr, takich jak samochód. W zamian za to prawo leasingodawca nalicza opłatę lub opłaty. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może zdecydować się na wykupienie użytkowanego przedmiotu na własność.

Oszczędność pieniędzy

W związku z tym, że leasing samochodów w Polsce cieszy się dużą popularnością, warto zastanowić się, jakie korzyści daje leasingobiorcy taka umowa. Jego podstawową zaletą jest możliwość korzystania z nowego samochodu bez konieczności kupowania go na własność. Nie trzeba więc dysponować dużą ilością gotówki, a jedynie płynnością finansową, pozwalającą na regularne opłacanie rat leasingowych. Wielu leasingobiorców podkreśla również łatwość korzystania z leasingu. W przypadku zaciągania kredytu bankowego na zakup auta, konieczne jest wypełnianie wniosków i dostarczanie dokumentów potwierdzających zdolność kredytową. Skompletowanie wymaganej dokumentacji i jej weryfikowanie zajmuje dużo czasu, dlatego wielu przedsiębiorców rezygnuje z usług banków. Analizując umowy leasingowe, warto również wspomnieć o korzyściach podatkowych. Pomimo tego, że leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu, może wliczyć raty leasingowe do kosztów działalności firmy, co pozwala na obniżenie dochodów i podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. 

Elastyczna oferta dostosowana do potrzeb

Ogromną zaletą leasingu jest również elastyczność oferty i możliwość jej dostosowania do własnych potrzeb. Za pomocą prostego kalkulatora, takiego jak ten, który znajduje się na stronie https://kalkulator.vwbank.pl/skoda, przedsiębiorca zainteresowany leasingiem może wybrać długość trwania umowy, a także ustalić wysokość wkładu własnego. Regulując te parametry, przedsiębiorca może dostosowywać wysokość miesięcznej raty do swych możliwości finansowych. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się oferty umów leasingowych, w których nie jest wymagany wkład własny. W przypadku takich propozycji niezbędne jest jedynie potwierdzenie przez przedsiębiorcę wiarygodności finansowej. Niektóre firmy leasingowe pozwalają swym klientom na ustalenie kwoty wykupu na poziomie kilku procent wartości auta lub na poziomie rzeczywistej wartości. Wybierając pierwszą możliwość, trzeba liczyć się z wyższymi ratami miesięcznymi. Druga opcja pozwala obniżyć wysokość miesięcznych zobowiązań i jest zalecana klientom, którzy po zakończeniu leasingu samochodu nie zdecydują się na jego wykup, lecz podpiszą kolejną umowę na nowe auto. Warto wiedzieć, że korzystanie z leasingu jest szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy. W ramach zawartej umowy leasingodawcy często proponują pakiet ubezpieczeń w konkurencyjnych cenach. Leasingobiorca ma oczywiście możliwość samodzielnego wykupienia ubezpieczenia, jednak zwykle oferty indywidualne są znacznie droższe od pakietów dealerskich. W ten sposób użytkownik auta może oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samochodem czy rowerem – jak zwiedzić najpiękniejsze zakątki Trójmiasta?
Samochodem czy rowerem – jak zwiedzić najpiękniejsze zakątki Trójmiasta?
Trójmiasto uważane jest za jeden z najciekawszych regionów turystycznych. Bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu sporo racji. Ilość i różnorodność […]
Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji
Przyczyny brzydkiego zapachu z wentylatora klimatyzacji
Klimatyzatory to już w zasadzie niezbędny element w biurach, samochodach czy sklepach. Pomagają wentylować pomieszczenia oraz regulować temperaturę, zapewniając komfort […]
Jakie właściwości i cechy mieć na uwadze dokonując wyboru grila?
Jakie właściwości i cechy mieć na uwadze dokonując wyboru grila?
Kiedy w miarę upływu czasu dnia przybywa i robi się coraz cieplej, wiele osób zastanawia się nad wyborem sprzętu do […]
Ostatnie wpisy