Jak działają spalacze tłuszczu?

Skuteczną i trwałą utratę wagi można osiągnąć jedynie przez regularne ćwiczenia i zbilansowaną dietę. W przyspieszeniu efektów odchudzania, pomocne są jednak odpowiednie suplementy, między innymi spalacze tłuszczu. Dzięki zawartości składników takich jak kofeina, synefryna, ekstrakt z zielonej herbaty, czy L-karnityna, prowadzą one do przyspieszenia procesów, prowadzących do utraty niepożądanej tkanki tłuszczowej.

Termogeneza i lipoliza

Działanie spalaczy tłuszczu opiera się przede wszystkim na stymulowaniu termogenezy. Suplementy te powodują zwiększenie wydatku energetycznego, zwłaszcza podczas treningu i tym samym przyspieszenie metabolizmu. Za procesy te odpowiada przede wszystkim zawarta w spalaczach kofeina, ale zbliżone działanie wykazuje również ekstrakt z zielonej herbaty.

Drugim zjawiskiem mającym kluczowy wpływ na odchudzanie jest lipoliza, czyli proces uwalniania kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych. W ten sposób organizm wykorzystuje zapasy tłuszczu, a substancją aktywnie wspomagającą to działanie jest znów kofeina. Ważną rolę odgrywa tutaj również synerfina.

Dostępne na rynku najmocniejsze spalacze tłuszczu, często zawierają w składzie Alfa-johimbinę oraz DMAA. Tego typu produkty zapewniają szybkie, zauważalne efekty oraz jednocześnie dużą ilość energii podczas treningu. Polecane są głównie osobom z dłuższym stażem treningowym. Do wyboru wszystkich suplementów warto jednak podchodzić w sposób indywidualny, ponieważ każdy organizm nieco inaczej reaguje na różne składniki. Należy też zawsze pamiętać o nieprzekraczaniu zalecanego przez producenta dawkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =