Polecamy

Ekologia i oszczędność – jak to połączyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Atrakcyjną, ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla wody butelkowanej, kupowanej w sklepach, są butelki filtrujące. Stosowanie tego rozwiązania korzystnie wpływa zarówno na środowisko, jak i kieszeń konsumenta.

Zdrowo, bezpiecznie, ekonomicznie

Większość osób wciąż kupuje wodę w plastikowych butelkach, które po zużyciu i wyrzuceniu mogą rozkładać się nawet 400 lat. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym są butelki z filtrem, które można napełniać zwykłą wodą z kranu.

Zakup tego narzędzia wiąże się z określonym wydatkiem, często rzędu kilkudziesięciu złotych, warto jednak pamiętać, że przy częstym użytkowaniu poniesione koszty zwrócą się bardzo szybko, co użytkownik odczuje z pewnością we własnym portfelu.

Trzeba co prawda regularnie wymieniać znajdujący się w butelce filtr, jest to jednak stosunkowo niewielki wydatek – koszt jednego filtra nie przekracza kilkunastu groszy. Dodatkową zaletą jest w tym przypadku ochrona środowiska, dla wielu stanowiąca kwestię priorytetową.

Wkład do dzbanka sposobem na ekologiczne oszczędzanie

Doskonałym sposobem na ekologiczne oszczędzanie, jest także filtrujący wkład do dzbanka. Jeden filtr pozwala przygotować ilość wody pitnej, odpowiadającej stu półtoralitrowym butelkom. Dzbanek filtrujący sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze, zapewniając stały dostęp do zdrowej i smacznej wody. Bez wątpienia jest to doskonały sposób, by chronić środowisko i własny budżet.

Osoby, które znaczną część czasu spędzają poza domem, mogą przelewać do szklanych butelek, łącząc w ten sposób przysłowiowe przyjemne z pożytecznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze urządzenia grzewcze, o których nie miałeś pojęcia!
Najciekawsze urządzenia grzewcze, o których nie miałeś pojęcia!
Istnieje wiele rodzajów urządzeń grzewczych i są one bardzo różne pod względem ceny, wydajności i wielkości. W tym artykule poznasz […]
Jak wybrać idealnego szampana na wesele?
Jak wybrać idealnego szampana na wesele?
Jeśli planujesz ślub, być może zastanawiasz się, jak wybrać idealnego szampana na swój wielki dzień. Szampan jest często kojarzony z […]
Zajęcia indywidualne a podejście metodologiczne
Zajęcia indywidualne a podejście metodologiczne
Indywidualne zajęcia z języka angielskiego to prywatne lekcje, dzięki którym każdy uczestnik może poprawić swoje umiejętności i nabyć nowe wiadomości […]
Ostatnie wpisy